Başvuru Formları

AGH başvurunuzu gerçekleştirmek için öncelikle Gönüllü Başvuru Formu’nu doldurmanız gerekmektedir.

Sonrasında ise aşağıdaki sayfalarda belirtilen formları doldurmalısınız.

  1. Europass CV
  2. Motivasyon Mektubu

Bu iki formu ilgili sayfalarındaki talimat ve yönlendirmeler doğrultusunda doldurabilirsiniz. Ardından kendinize bir Gönderen Kuruluş (GK) bulmalısınız. Gönderen Kuruluş’un Türkiye Ulusal Ajans’ı tarafından geçerli akreditasyona sahip bir kuruluş olması gerekmektedir. Gönderen Kuruluş bulma konusunda ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Diğer formlar:

  • Gönderen Kuruluş (GK) Gönüllü Formu: Bazı GK’lar Europass CV ve Motivasyon Mektubu’ndan yazan bilgilerin dışında, göndereceği gönüllüleri daha yakından tanımak için kurumlarına özel hazırladıkları başvuru formlarının doldurulmasını gönüllülerinden isteyebilirler. Bu formun eksiksiz doldurulması, sizi proje boyunca destekleyecek bir GK bulmanız açısından önemlidir.
  • Ev Sahibi Kuruluş (ESK) Gönüllü Formu: Bazı ESK’lar gönüllülerini, proje faaliyetlerine uyumluluğu ve çevresel şartlar konusunda daha yakından tanımak için başvuru formu gönderebilmektedir. Bu form ESK tarafından gönüllü adayına yollandıktan sonra eksiksiz bir şekilde doldurulması, projeye kabul alınması açısından önemlidir.

Görüldüğü gibi, doldurulması gereken minimum döküman sayısı 2, maksimum ise 4’tür. Bu nedenle gerekli dökümanları doldurulurken korkmamalı, sabırlı olunmalı ve özen gösterilmelidir.

yorumlar