Kariyer Ofisi Ücretsiz Yurtdışına Gönderiyor

Çanakkale Koza Gençlik Derneğinin, GMKA desteğiyle açılan Çanakkale Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi (KİGO), Çanakkale’de bulunan gençlere ücretsiz yurtdışı fırsatları konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Tarihi Yalı Hanı’nda gerçekleştirilen toplantıda gençler; yurtdışı ile ilgili “Eğitim, Staj, Burs, Avrupa Gönüllü Hizmeti, Avrupa’da Seyahat, Gençlik Değişimleri ve Avrupa’da Yaşam” konularında ücretsiz soru sorabilecekleri bir platform olan EURODESK bilgilendirme ağı hakkında bilgi aldılar. Ayrıca istedikleri bir AB ülkesinde, sosyal içerikli bir projede 2-12 ay süreyle ücretsiz bir faaliyette yer alabilecekleri Avrupa Gönüllü Hizmeti programı kapsamında bilgilendirildiler. Bilgilendirme toplantısında Çanakkale Koza Gençlik Derneği’nin Şubat dönemi başvurusunda kabul edilen “GALLİPOLİ 2015” projesi kapsamında Romanya, Bulgaristan, Kosova, İtalya, Portekiz, İspanya ve Makedonya’ya gönderilecek gönüllü sayıları ve proje süreleri paylaşıldı. Ardından Çanakkale Koza Gençlik Derneği’nin Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında daha önce 2 ay süreyle Makedonya’ya ve 12 ay süreyle Romanya’ya gönderdiği iki genç de toplantıya katılanların sorularını yanıtladı.

Avrupa Gönüllü Hizmeti, istediğiniz bir AB ülkesinde sosyal içerikli bir projede 2-12 aylık süreler dâhilinde yer almanızı sağlayan bir faaliyettir. Temel düzeyde dil eğitimini de (% 5) içeren Avrupa Gönüllü Hizmeti 17-30 yaş arasındaki tüm gençlere açıktır. Bunun dışında hiç bir şart aranmamaktadır. (yabancı dil bilgisi, üniversite eğitimi vs.) Avrupa Gönüllü Hizmetinin (AGH) amacı, Avrupa Birliği’nin içindeki veya dışındaki ülkelerde gerçekleştirilen gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemektir. Bu Eylem kapsamında gençler, bireysel olarak ya da gruplar halinde kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alırlar.

Peki detaylı bilgi için ne yapılması gerekiyor?

Çanakkale’deki gençlerin merak ettikleri sorularını, Çanakkale Kariyer ve İş Geliştirme Ofisini veya Çanakkale Koza Gençlik Derneği ofisini ziyaret ederek yöneltebilirler.

Ofis Adresleri;

  • Çanakkale Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi: Kemalpaşa Mahallesi, Belediye İş Merkezi No:88 MERKEZ/ÇANAKKALE
  • Çanakkale Koza Gençlik Derneği Ofisi: Kemalpaşa Mah. Fetvane Sok. Yalı Hanı 2. Kat No:28/29 (0286) 213 56 55

Sosyal Medya Araçları;

  • Çanakkale Kariyer Ve İş Geliştirme Ofisi: www.facebook.com/canakkalekariyerveisgelistirmeofisi
  • Çanakkale Koza Gençlik Derneği: www.facebook.com/CanakkaleKozaGenclikDernegi

 

Herkes duysun diye...Share on Facebook9Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Tumblr0Pin on Pinterest0Email this to someone

yorumlar

Bir Cevap Yazın