Gönüllü Hareketi, AGH’yi Tanıtıyor

Gönüllü Hareketi, gençlik ve gönülülük alanındaki Avrupa Fırsatlarından gençlerin yararlanabilmeleri, uluslararası proje ve eğitimlere katılabillmeleri için Gençlik Bilgilendirmesi yapmaya devam ediyor.

Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) alanındaki çalışmaları yürütmek üzere T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı – Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2010 yılında akredite edilmiş olan Gönüllü Hareketi, 2020 yılına kadar 17-30 yaş arasındaki gençleri 2-12 ay süreler ile gönüllülük yapmak üzere ücretsiz olarak yurtdışına gönderecek.

AGH projelerine gönüllü olarak katılmak için tek şart 17-30 yaş arasında olmak. İngilizce bilmek, üniversite mezunu olmak gibi şartların olmadığı bu programa katılmak için gönüllü olmak ve motive olmak yeterli. Gönüllülerin program kapsamında ulaşım, vize, sağlık sigortası, konaklama, yeme-içme masrafları karşılandığı gibi kendilerine ülkeden ülkeye değişen cep harçlığı da verilmektedir.

Gönüllü Hareketi, gençlerin AGH programını öğrenmesi ve Avrupa Fırsatlarından yararlanmaları için Eurodesk Türkiye Yerel Temas Noktası olarak Gençlik Bilgilendirmesi yapmaktadır. 2011 yılından bu yana Bursa Yerel Temas Noktası olarak yüze yakın bilgilendirme toplantısı düzenleyen Gönüllü Hareketi, yeni dönem bilgilendirme faaliyetlerine Avusturya ve İtalya’dan Bursa’ya gelen gönüllüleri ile birlikte yeniden başlıyor.

Bursa’nın farklı ilçelerinde bilgilendirme toplantıları düzenleyecek olan Gönüllü Hareketi, ilk bilgilendirme toplantılarını Nilüfer ilçesinde bulunan liselerde gerçekleştirecek. Okullardan gelen talepler doğrultusunda bilgilendirme toplantılarını organize eden gönüllüler, Avrupa Fırsatlarını gençlerle tanıştırmakla birlikte, onların gönüllülük yapmaya davet ediyor.

AGH ve bilgilendirme toplantıları ile ilgili olarak Gönüllü Hareketi, okulların web sitesi üzerinden kendileri ile iletişime geçmeye ve Avrupa Fırsatlarını gençlerle buluşturmaya çağırıyor.

İletişim için: http://www.gonulluhareketi.org/iletisim/

Herkes duysun diye...Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on Tumblr0Pin on Pinterest0Email this to someone

yorumlar

Bir Cevap Yazın